Günlük

Hoşgeldin 2018

2 Ocak 2018

Yeni yılda öyle ahım şahım kararlar almasam da buraya düzenli yazı yazma kararı aldım. Tatiller, yorgunluklar, çöküşler ve aşırı mutluluk halleri dışında burayı günlük tadında aslında adına da uygun olacak şekilde yani lifewithbeyza olarak kullanacağım.

Geçtiğimiz 3 günlük tatil bana çok iyi geldi. Çoğunlukla evde dinlenerek geçirdim. Hep bir yerlere yetişme çabası hep bir koşturmaca halinden sonra evde vakit geçirmek çok kıymetli.

Bu arada farkettim ki haftasonu 2 gün değil de 3 gün olsa dünya daha yaşanılır bir yer insanlar da daha mutlu yaratıklar olacak. Çalışma şartları değişmeli ve bir gün elbette bu değişim gerçekleşecek ama biz görür müyüz ondan pek emin değilim.

Yıllara yüklenen anlamlar aslında çok saçma ama akıma kapılıp gidiyoruz ya da yeni başlangıçlar yapmaya bahane arıyoruz, hayatımızın bir gecede değişebileceğine inanmak istiyoruz. Sonuçta değişim iyidir. Hayatta sürekli değiştiğimize inanırım onun için kaskatı düşüncelere sahip insanları hiç anlamam. Onlar derler ki asla plan yapmadan tatile gitmem, katiyen o yemeğin tadına bakmam… Hayat onların doğrularından ibarettir, başkalarının ki onlara asla bulaşmasındır. Hayat kocaman bir kayıp onlar için bana göre. Yaşanacak bir sürü hayat, parçası olacağın bir sürü hikaye varken kendini sınırları gevşemez bir kalıba hapsetmek korkunç. Siyah mı beyaz mı yoksa grinin binbir tonu mu?


Yemek yapmak, kendi mutfağımın olması ve insanlara yemeklerimden servis edebilmek bir ara kafayı taktığım şeylerdendi sonra yüksek lisanstı, işti derken bu arzumdan hem uzaklaştım hem de içimdeki şevki elimden kaçırdım. Geçen gün bir anda aklıma düştü yemek kursu araştırmaya başladım. USLA’nın amatör 1 aylık kursunu buldum. Başlamaya değer mi karar veremedim ama kursun içeriğini okumak bile heyecanlandırdı beni.

Yarın görüşmek üzere! Adios amigos.

 

0

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply